טיפים לאירוח קייטרינג מושלם

אוכל הוא חלק חשוב ומשמעותי בכל אירוע. כולנו רוצים אורחים מרוצים ואחת הדרכים להשיג את זה הוא באמצעות הגשת מזון איכותי, טעים וחגיגי. טיב האוכל הוא משהו שתמיד זוכרים,  לכן, כדאי להקדיש זמן ומאמצים לבחירת הקייטרינג המתאים לכם.

הטיפים הבאים יסייעו לכם לשאול את השאלות הנכונות כדי שתוכלו לבדוק ולדעת איזו חברת קייטרינג מבין הרבות שקיימות בתחום, לא רק מספקת אוכל טעים אלא שמה דגש על דברים נוספים שהופכים אותה לאיכותית ומתאימה עבור האירוע שלכם.
 
קייטרינג בשרי
סלט מתובל

7 טיפים לבחירת קייטרינג לאירועים

  1. סגנון האירוע. אופי האירוע יקבע את סגנון האוכל וההגשה. האם מדובר בחתונה, ברית, חינה, אירוע לעובדים או אירוע בעל אופי עסקי. איך אתם רואים את האירוע בעיני רוחכם. מהי כמות האנשים ומה מאפיין את אוכלוסיית האורחים. האם תרצו הגשת אוכל לסועדים בישיבה ליד שולחן על ידי מלצרים או בשירות עצמי בבופה. 
  2. היכולת של החברה. חשוב ביותר לבחון את מידת היכולת של החברה להתמודד עם האירוע שאתם מתכננים, עם כמות האורחים והמנות המוגשות. החברה צריכה להיות מסוגלת לתת מענה של כמויות אוכל וכמות מלצרים כדי שלא יחסר אוכל, לא יתעכב ויוגש בטמפרטורה הנכונה. 
  3. בדיקת תפריטים. ערכו בדיקה של התפריטים המוצעים על ידי חברות הקייטרינג. בחרו מנות המתאימות לסגנון האירוע שלכם ולסוג האורחים שיגיעו. לדוגמא, כאשר חלק מהמוזמנים הם ילדים כדאי לכלול מנות ילדים או אם אתם עורכים כנס ללקוחות חשובים, אולי כדאי לשלב מנות גורמה מעוררות התפעלות.
  4. המלצות. חפשו בגוגל וברשתות החברתיות מידע על חברות הקייטרינג שאתם בוחנים. המידע ברשת הוא רב ותוכלו להתרשם ממידת הביקורות החיוביות והשליליות שמוצאים ברשת. קבלו המלצות מאנשים קרובים, עליהם אתם סומכים.  
  5. טעימות. אין חכם כבעל ניסיון, לכן, בקשו לנסות ולטעום את האוכל שיוגש. זה אמור לתת לכם כיוון כללי לאופן ההגשה, הטעמים והריחות שיהיו חלק מהאירוע שלכם ויסייע בבחירת החברה.
  6. כשרות. רוב חברות הקייטרינג מציעות אוכל כשר אך, יש כאלה שלא. אם יש לכם אורחים שמקפידים לאכול אוכל עם כשרות, צריך לקחת בחשבון שאם האוכל לא יהיה כשר הם לא יאכלו. בחרו בהתאם לנטיית ליבכם אך נסו להתחשב במרבית האורחים.
  7. שמירה על כללי ניקיון והיגיינה. בטיחות במזון הוא תחום העוסק בשמירה על היגיינה ובריאות הציבור בטיפול באוכל. היכולת של החברה והטעם חשובים מאד אך לא כדאי להסתכן בהגשת מזון מחומרים שלא מטופלים בתנאי היגיינה לפי כללי משרד הבריאות. בקשו לראות רישיון עסק למזון המתקבל מהרשות המקומית. תהליך קבלת הרישיונות מחייב אישורים ממשרד הבריאות וליווי של טכנולוג מזון או תברואן אשר נותנים אישורם לקיום תנאים בטיחותיים בטיפול במזון.
לסיכום, בחרו קייטרינג מתאים עם מאפיינים של איכות, מותאם לסוג האירוע ולאורחים. איכות תבוא לידי ביטוי ביכולת החברה לספק את שירותיה ברמה גבוהה ומקצועית תוך שמירה על כללי בטיחות במזון בעזרת טכנולוג מזון.