הפקת בר מצווה - דגשים חשובים

חגיגת בר מצווה מסמלת את המעבר מילדות לנעורים ועל פי היהדות, הנער מחויב במצוות ומכאן חגיגת בר המצווה. כל אחד בוחר לציין את המאורע המרגש בדרך אחרת: יש מי שמקיימים טקס הנחת תפילין ועלייה לתורה בלבד ואחרים בוחרים להזמין את כולם לאולם אירועים להמשיך בחגיגות בסעודה וריקודים.

בשנים האחרונות ויותר ויותר אנשים גילו את הקונספט המנצח של בר מצווה בפתח תקווה. אם המושבות התפתחה והפכה לזירת אירועים שוקקת חיים.

לאירוע בפתח תקווה יתרונות רבים: היא ממוקמת בקרבת צירי תחבורה ראשיים ומגיעים אליה בקלות יחסית מאזורים גיאוגרפיים רבים, כולל אפשרויות מגוונות לתחבורה ציבורית – אוטובוסים, מוניות שירות ורכבת. היא מציעה מרחבי חניונים רבים למי שמגיע ברכב פרטי. האווירה האורבנית בה היא מאופיינת משדרת תחכום ואנרגיות והמחירים אטרקטיביים להפליא בהשוואה לאזורים אחרים במרכז הארץ. זהו יעד בו תקבלו יותר תמורת הכסף שלכם ותיהנו מחגיגת בר מצווה מושקעת במיוחד.
 

מחפשים את הדרך הנכונה להפוך את בר המצווה לבלתי נשכחת? טיפים לאירוע מנצח.

הלוקיישן: אולם שמשדר איכות ויוקרה

נתחיל בתכנון המאורע על ידי בחירת המיקום האולטימטיבי לחגיגה. חשוב למצוא אולם אירועים לבר מצווה בפתח תקווה בסגנון מודרני עכשווי שמתאים הן לילדים והן למבוגרים. מומלץ מקום מרווח שיכיל את כמות המשתתפים המשוערת ושיציע הן מרחב חיצוני והן מרחב פנימי, כך שתוכלו לגוון את האירוע. להתחיל בקבלת פנים ובטקס בחוץ ולעבור לארוחה והתוכנית האומנותית בפנים או לבחור היכן יתקיים האירוע בהתאם לתנאי מזג האוויר. 

חשוב לבחור עם צוות המקום את אופן הישיבה. פעמים רבות באירועי בר מצווה תרצו לייצר הפרדה בין קהל המבוגרים לקהל הילדים, חברים של הילד, כדי שכל אחד ייהנה מעולם תוכן אחר. אפשר לחלק את האולם לשני אזורים נפרדים וגם מבחינת העיצוב לייצר חציצה ויזואלית בין השניים, למשל, על ידי סידור מחודש של השולחנות ובחירת צבעוניות שונה לכל אזור ייעודי.

התוכנית האומנותית: אטרקציות מגניבות

אירועי בר המצווה של היום הם לא האירועים של פעם ועם היצע מסחר של אטרקציות מכל הסוגים, האורחים מצפים לאקשן. גם במקרה זה כדאי לבחור תוכנית אומנותית שתתאים לכולם או לייצר תוכנית אומנותית מגוונת המתאימה למבוגרים ותכנים אחרים לאורחים הצעירים. 
אפשר להתחיל בנאום פתיחה, הקרנת קליפ בר מצווה בו המשפחה שרה ומברכת את הילד או מציגה תמונות של הילד מלידתו ועד היום, הופעה של הילד המפגין את כישרונו בנגינה או שירה או הופעה חיה שתתאים לכולם ולאחר מכן, לעבור לחלוקה של קבוצות לפי תחומי עניין – מתנפחים לקטנטנים, סימולטורים ומכונות משחק לילדים ובני הנוער וסדנא או הרצאה מעניינת למבוגרים. 

הקולינריה: מטעמים מפתיעים

האוכל משחק תפקיד חשוב ביצירת החוויה הכוללת ולמרות שילדים ובני נוער נחשבים לסועדים בררנים במיוחד, ניתן בהחלט לבחור קייטרינג שמציע אוכל שכולם אוהבים ומשלב בין חומרי גלם עונתיים משובחים לקומפוזיציה מעניינת. עמדות מזון, דוכני אוכל בהם האוכל מוכן לנגד עיני הסועדים או בופה עשיר כך שכל שצריך זה רק לקחת צלחת ולבחור את המטעמים המועדפים. כדאי להשקיע במיוחד בגזרת הקינוחים עם מתוקים יצירתיים ובבר משקאות שיציע הן משקאות קלים ושייקים לילדים והן משקאות חריפים למבוגרים.
המתנות: מזכרת ייחודית מחתן השמחה

אל תתנו לאורחים ללכת הביתה בידיים ריקות. תוכלו להפיק ולהזמין מראש מתנה למזכרת בין אם תפילת הדרך, מגנט או מחזיק מפתחות עם תמונתו או הקשה מיוחדת עם תארך האירוע ושמו של חתן השמחה. מזכרת מיוחדת מבר המצווה.